خانه / اخبار / اخبار بازی / بررسی بازی Lakeburg Legacies – چک‌پوینت ۵

بررسی بازی Lakeburg Legacies – چک‌پوینت ۵

بررسی بازی Lakeburg Legacies – چک‌پوینت ۵ بازی «میراث لیک‌برگ» یا Lakeburg Legacies یک عنوان تازه‌منتشرشده برای پی‌سی (ویندوز) است که تلاش کرده با این ایده، کاری نوآورانه انجام دهد. در قسمت پنجم از مجموعه بررسی‌های ویدئویی موسوم به «چک‌پوینت» (Checkpoint) که به صورت هفتگی پخش می‌شوند، به سراغ یک بازی دیگر با ایده‌ای جذاب…

بررسی بازی Lakeburg Legacies – چک‌پوینت ۵

بازی «میراث لیک‌برگ» یا Lakeburg Legacies یک عنوان تازه‌منتشرشده برای پی‌سی (ویندوز) است که تلاش کرده با این ایده، کاری نوآورانه انجام دهد.

در قسمت پنجم از مجموعه بررسی‌های ویدئویی موسوم به «چک‌پوینت» (Checkpoint) که به صورت هفتگی پخش می‌شوند، به سراغ یک بازی دیگر با ایده‌ای جذاب برای تلفیق دو ژانر اساسی بازی‌های ویدئویی رفته‌ایم. یک بازی که در سبک استراتژیک شهرسازی (مدیریت دهکده) ایده‌هایی از سبک جذاب و پرمخاطب شبیه‌ساز روابط عاطفی (Dating Sim) را وارد کرده است.

در این بازی شما باید ضمن مدیریت اوضاع و منابع دهکده، برای افزایش جمعیت تلاش کنید. برای رسیدن به این هدف، باید اهالی دهکده را با یکدیگر به قرار عاشقانه ببرید و سعی کنید آدم‌ها را بر اساس سلایق و ویژگی‌های شخصیت‌شان، با هم یک زوج کنید. پس از آن‌که اهالی با یکدیگر ازدواج کردند، بچه‌دار می‌شوند و جمعیت افزایش پیدا می‌کند. بازی لیک‌برگ با استفاده از ابزارهای بازی‌های شبیه‌ساز روابط عاطفی، «عاطفه» را با نماد آشنای «قلب قرمز» به عنوان یکی از منابع استراتژیک معرفی می‌کند. به‌گارگیری این عنصر به عنوان یکی از منابعی که باید مدیریت کنید، نوآوری این بازی محسوب می‌شود.

تماشای بررسی بازی میراث لیک‌برگ در یوتیوب.

همه‌ی این موارد در کنار هم یک بازی مدیریت شهرسازی را شکل داده‌اند که ایده‌های تازه‌اش در ابتدا بازی‌کننده را مجذوب خود می‌کنند. اما در نهایت این بازی نمی‌تواند از این ایده‌ها استفاده‌ی مناسبی کند و در نهایت، بازی پس از مدتی به یک اثر خسته‌کننده، تکراری و بدون غافل‌گیری تبدیل می‌شود. به خاطر همین هرز رفتن ایده‌ها است که در این قسمت از چک‌پوینت، ضمن ستایش تلاش سازندگان این بازی برای تلفیق دو ژانر ناهمگون، آن را پیشنهاد نمی‌کنیم.

در بررسی‌های چک‌پوینت در کنار انتخاب بازی‌های متفاوت با ایده‌های بکر و جذاب،‌ به ارزش‌هایی فراتر از استانداردهای کیفی بازی‌ها نیز دقت می‌کنیم. به عنوان مثال در این اپیزود، با یک بازی با ایده‌‌ای بلندپروازانه مواجهیم که البته در نهایت موفق به جلب نظر ما نمی‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط با پست جاری