خانه / اخبار / آیپد / نسل بعدی آیپد پرو با تغییرات چشمگیر از راه می‌رسد

نسل بعدی آیپد پرو با تغییرات چشمگیر از راه می‌رسد

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعات درباره نسل بعدی آیپد پرو هستیم؛ محصولی که گفته می‌شود از نمایشگر OLED استفاده می‌کند. حالا بلومبرگ در گزارش جدیدی مدعی شده است که نسل بعدی آیپد پرو تغییرات چشمگیری خواهد داشت و همچنین اپل همراه آن یک مجیک کیبورد جدید عرضه خواهد کرد. نسل بعدی آیپد پرو سال 2024 از […]

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعات درباره نسل بعدی آیپد پرو هستیم؛ محصولی که گفته می‌شود از نمایشگر OLED استفاده می‌کند. حالا بلومبرگ در گزارش جدیدی مدعی شده است که نسل بعدی آیپد پرو تغییرات چشمگیری خواهد داشت و همچنین اپل همراه آن یک مجیک کیبورد جدید عرضه خواهد کرد.

نسل بعدی آیپد پرو سال 2024 از راه می‌رسد

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، در جدیدترین گزارش خود مدعی شده است که نسل بعدی آیپد پرو اولین به‌روزرسانی چشمگیر این محصول از سال 2018 خواهد بود. به گفته این منبع، زبان طراحی این محصول نسبت به نسل کنونی‌اش، تغییراتی را تجربه خواهد کرد؛ بااین‌حال، همچنان همان آیپد همیشگی باقی می‌ماند.

‌گرمن می‌گوید نسل بعدی این محصول در دو نسخه از راه می‌رسد: یک نسخه با نمایشگر 11 اینچی و یک مدل با نمایشگر 13 اینچی که کمی بزرگ‌تر از نسخه 12.9 اینچی کنونی است. هر دو نسخه به نمایشگر OLED مجهز می‌شوند. باید به این موضوع اشاره کنیم که درحال‌حاضر مدل 12.9 اینچی آیپد پرو از پنل mini-LED استفاده می‌کند.

نسل جدید آیپد پرو در هر دو نسخه به تراشه M3 مجهز می‌شود و ظاهراً اپل درحال آزمایش این تبلت‌ها با اسم رمزهای J717 و J718 به‌همراه J720 و J721 است. انتظار می‌رود تراشه M3 اواخر سال جاری میلادی با مک‌های جدید معرفی شود، اما نسل جدید آیپد پرو تا سال 2024 معرفی نخواهد شد.

در کنار تبلت، گرمن در گزارش خود به یک مجیک کیبورد جدید هم اشاره کرده است. مجیک کیبورد اولین‌بار در سال 2020 معرفی شد و از آن زمان تغییری نداشته است. حالا به‌نظر می‌رسد اپل می‌خواهد از یک مجیک کیبورد جدید رونمایی کند که طبق ادعای گرمن، آیپد پرو را بیش از گذشته به یک لپ‌تاپ شبیه می‌کند. این احتمال وجود دارد که مجیک کیبورد جدید به ترک‌پد بزرگ‌تری مجهز شود و همچنین دکمه‌های آن عملکرد بهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط با پست جاری